معیار، معیاری برای سرمایه گذاری های شما

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت لیزینگ رایان سایپا

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت لیزینگ رایان سایپا (ولساپا) :        

 

 

 

 

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت لیزینگ رایان سایپا مورخ 22/4/98 در هتل المپیک با حضور بیش از 66 درصدی سهامداران برگزار گردید که با تقسیم سود 15 تومانی همراه شد.

در این مجمع با حضور بادکوبه به عنوان رئیس مجمع, بابایی و ندیلی نظار, جمالی به عنوان منشی مجمع و باقری مدیرعامل شرکت لیزینگ رایان سایپا تشکیل شد.

به گزارش معیار, پس از معرفی اعضای هیئت مدیره ویدئویی از دستاوردها و اهم فعالیت های شرکت لیزینگ رایان سایپا در سال مالی 97 و برنامه های آتی شرکت برای سال 98 پخش شد که مهم ترین نکات آن به شرح زیر می باشد :

  • در سال 97 بیش از 205 میلیارد تومان سود کسب شده که معادل 47 درصد سود صنعت لیزینگ کشور را این شرکت بدست آورده است.

  • بازنگری در برنامه ریزی استراتژیک, بهبود وضعیت وصول مطالبات, تجهیز منابع مالی از طریق گوناگون, بهینه سازی هزینه های اجرای سازمان, افزایش سطح ارائه خدمات به مشتریان, حفظ سهم بازار موجود و سعی در توسعه آن و تنوع در لیزینگ مختلف از برنامه های آتی شرکت در سال 98 می باشد.

  • ایجاد تنوع, فروش تسهیلات در حوزه زنجیره تامین قطعات و بهینه سازی زیرساخت لازم جهت تسهیل امور نمایندگان فروش سایپا در راستای عدم مراجعه به شرکت در برنامه های آینده شرکت خواهد بود.

  • از دیگر برنامه های آتی و مهم شرکت بررسی امکان ورود به بازارهای لیزینگ خارجی از جمله لبنان است که رایزنی هایی در این خصوص صورت گرفته است.

  • برنامه شرکت برای افزایش سرمایه از دو محل تجدید ارزیابی ها و سود انباشته مقرر شد ظرف 1 ماه آتی بررسی و در صورت تایید در کدال اطلاع رسانی شود.

در ادامه جلسه سهامداران خرد با اعتراض به عدم حمایت از قیمت سهم خواستار توضیح سهامدار عمده و مدیرعامل شدند. باقری در جواب پاسخ داد: طی 1 سال گذشته شرکت های بیمه ای فروش آبشاری را ثبت کردند و این باعث فریز شدن قیمت سهم شد. در ادامه بادکوبه تصریح کرد: تصمیم بر آن شده دیگر هیچ یک از شرکت های زیرمجموعه سایپا عرضه سهم را انجام ندهد و به مدیرعامل تکلیف شد با سپردن سهم به بازارگردانان خواسته های سهامداران خرد را تا حد امکان محقق کند.

باقری بیان کرد: هیئت مدیره برای پرداخت سود به سهامداران خساست به خرج نمی دهد و از سال 86 تاکنون بیش از 600 میلیارد تومان سود به سهامداران پرداخت کرده و تنها کمتر از یک درصد سهامداران سود سهام خود را به دلایل نامعلوم دریافت نکرده اند.

در نهایت مجمع لیزینگ رایان سایپا با تصویب صورت های مالی رای به تقسیم سود 15 تومانی به ازای هر سهم داد.