معیار، معیاری برای سرمایه گذاری های شما

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت واسپاری گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت واسپاری گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان (ولتجار) : 

 

 

 

 

مجمع شرکت واسپاری گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان با حضور بیش از 75 درصدی سهامداران در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار گردید.

مجمع به ریاست عرب لو, امیری فرد و صفوی به عنوان نظار و احمدی مدیرعامل شرکت به عنوان دبیر مجمع آغاز به کار کرد.

به گزلرش معیار, در ابتدا احمدی گزارشی از هیئت مدیره را به استماع سهامداران رساند و گفت: شرکت در ابتدای سال 97 همچون سال گذشته سعی نمود فروش اقساطی محصولات سامسونگ ( ازقبیل لوازم خانگی, صوتی و تصویری) و فرش و مبلمان و ساعت و زیورآلات و مواد غذایی و را از طریق تجار کارت گسترش دهد ولی با توجه به اعمال محدودیت ها و افزایش نرخ ارز و افزایش مداوم قیمت کالاها عملا فعالیت در زمینه فروش اقساطی و گسترش تعداد عرضه کنندگان میسر نگردید; لذا شرکت در نیمه دوم سال شاهد کاهش چشمگیر فعالیت بوده و تمرکز را بر روی وصول اقساط گذشته قرار داد. برنامه اصلی شرکت برای سال 98 با فرض ثبات نسبی بازار گسترش عملیات لیزینگ در حوزه های مختلف است و پیش بینی می شود با توجه به افزایش قیمت کالاها و کاهش قدرت خرید مردم استقبال خوبی از طرح های پیش رو به عمل آید.

وی تصریح کرد: از دیگر اقدامات مهم انجام شده در سال 97 اخذ پروانه ساختمانی (مجوز ساخت) جهت احداث پروژه تجاری موسوم به امیرکبیر (چراغ برق) به مساحت تقریبی 3300 مترمربع از شهرداری منطقه 12 اخذ شده است.

ایشان ادامه داد: شرکت در راستایی توسعه پروژه تجاری امیرکبیر در مزایده ملک مجاور زمین اصلی پروژه به متراژ 226.96 مترمربع شرکت کرد و برنده شد و با پرداخت 20% از بهای ملک در دی ماه 97 قرارداد اجاره به شرط تملیک ملک مذکور را منعقد گردانید. مبالغ ثبت شده شامل 26.036 میلیون ریال بابت پرداخت 20 درصد اولیه و هزینه های مرتبط با قرارداد اجاره به شرط تملیک, مبلغ 129.181 میلیون ریال دارایی ناشی از اجاره سرمایه ای مربوط بوده است که قرار است به عنوان طرح توسعه ای به مساحت پروژه احداثی اضافه گردد.

احمدی خاطر نشان کرد: تعداد کارت های توزیع شده 1.472 عدد با میانگین مبلغ اعتبار 64 میلیون ریال جهت هر کارت می باشد.

ایشان در ادامه نکاتی رادرخصوص اهم فعالیت های انجام شده در سال 97 ذکر کرد که به شرح زیر می باشد : 

 • تحقق درآمد خالص شرکت در سال 97 به مبلغ 13 میلیارد و 82 میلیون تومان

 • سود عملیاتی شرکت در سال 97 به مبلغ 2 میلیارد و 36 میلیون تومان

 • کسب درآمدهای غیرعملیاتی شرکت در سال 97 به مبلغ 2 میلیارد و 687 میلیون تومان

 • سود خالص شرکت در سال 97 پس از کسر مالیات به مبلغ 1 میلیارد و 582 میلیون تومان

 • تعدیلات سنواتی شرکت در سال 97 به مبلغ 97 میلیون و 500 هزار تومان

 • وجوه نقد حاصل از فعالیت های عملیاتی مبلغ 13 میلیارد و 440 میلیون و 700 هزار تومان می باشد.

 • راه اندازی بسته ارتباطی جهت استفاده از سیستم های نرم افزاری یکپارچه در فروشگاه ها و انبار و دفتر مرکزی شرکت جهت افزایش امنیت و سرعت بخشیدن به تبادل اطلاعات

در ادامه جلسه احمدی اهم برنامه های سال 98 را  شرح داد :

 • شرکت در حال مطالعه در حوزه های مختلف لیزینگ از جمله خودرو, تجهیزات پزشکی, مسکن, در صورت مساعد بودن بازار لوازم خانگی و سایر زمینه های فعالیت های مجاز می باشد.

 • شرکت قصد دارد با خریداری ملک مجاور جهت طرح توسعه ای, بنای احداثی را تا حد ممکن افزایش دهد و با توجه به محل احداث پروژه در نظر است هر طبقه را به یک برند خاص واگذار نماید. طبق تصمیم گیری های انجام شده قرار است عملیات ساخت این پروژه در قالب قرارداد مشارکت انجام پذیرد (قرارداد مذکور در مراحل پایانی توافق و امضا می باشد). طبق پیش بینی های انجام شده زمان اتمام آن سال 1399 خواهد بود. همچنین شرکت برنامه دارد عملیات پیش فروش واحدهای تجاری را در سال 98 انجام دهد. (مساحت کل 7000 مترمربع)

 • افزایش سرمایه از محل سود انباشته در دستور کار شرکت قرار دارد و در صورت قطعیت پیدا کردن موضوع اطلاع رسانی می شود.

 • خروج از بازار پایه و ورود به تابلو اصلی بورس

در پایان مچمع شرکت واسپاری گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان سودی را تقسیم نکرد.