معیار، معیاری برای سرمایه گذاری های شما

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت همکاران سیستم

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت همکاران سیستم (همکاران) :         

 

 

 

 

مجمع شرکت همکاران سیستم مورخ 8/3/98 در سازمان مدیریت صنعتی با حضور 78.65 درصدی سهامداران برگزار گردید.

در این مجمع آقایان امیری رئیس مجمع, شهبازی به عنوان ناظر اول, وزیری به عنوان ناظر دوم, حسنی منشی مجمع, شریعتی حسابرس و خانم بابایی به عنوان نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار حضور یافتند.

فرید فولادی مدیرعامل شرکت همکاران سیستم صحبت های خود را در رابطه با ماموریت شرکت تشریح نمود که عرضه راهکار های نرم افزاری هوشمند بر اساس فناوری روز به شرکت ها, سازمان ها و اصناف مربوط می شود. او تاکید کرد شرکت همکاران سیستم در حال حاضر به بیش از 52 هزار مشتری در ابعاد بزرگ و کوچک خدمات متنوعی ارائه می دهد که نحوه سرویس دهی به آن ها متفاوت است. او در ادامه صحبت هایش اضافه کرد هم اکنون شرکت را با سرمایه 126 میلیارد تومانی پیش می برند و در بین 500 شرکت برتر ایران (IMI) دارای رتبه قابل قبول 233 هستند. او توضیح داد که هم اکنون بیش از 60 درصد شرکت های حاضر در بورس و فرابورس از مشتریان شرکت همکاران سیستم هستند.

ایشان در ادامه تصریح کرد شرکت همکاران سیستم بیزینس بزرگی را ایجاد کرده است بطوری که تنها درآمد فروش نرم افزار 80 میلیارد تومان می باشد و در کنار آن بخشی از درآمد ها بخاطر پیاده سازی و استقرار نرم افزارها بدست می آید. درآمد پشتیبانی حدودا 100 میلیارد تومان و سایر درآمد ها هم از محل آموزش هایی که در اختیار افراد قرار می گیرد به منافع شرکت همکاران سیستم می افزاید.

فولادی در مورد برنامه های استراتژیک شرکت برای سال 98 افزود که برنامه های ویژه ای برای ورود به بازار های تخصصی و همچنین گسترش زیر ساخت و فضاهای سخت افزاری دارند و با توجه به اینکه شرکت همکاران سیستم رهبر بازار است از توان بالایی از نظر دانش فنی و قدرت مالی برای ورود به حوزه های نوین از قبیل راه اندازی استارپ ها برخوردار است.

مدیرعامل در ادامه صحبت هایش افزود همکاران سیستم با شناسایی و حمایت از شرکت های نوپا و تازه تاسیس نسبت به نجهیز آن ها به تکنولوژی نرم افزاری اقدام کرده است. از ابتدای سال 97 حمایت از 32 شرکت استارتاپ و تجهیز آن ها به نرم افزارهای اداری محصول سپیدار انجام شده است.

به گفته وی همچنین در طرحی از شرکت سپیدار سیستم آسیا, شرکت های استارتاپی از 50 درصد تخفیف برخوردار شدند. درآمد های عملیاتی عمدتا بدلیل توسعه بازار و افزایش درآمد پشتیبانی می شود.

در ضمن فولادی دلیل افزایش درآمد های غیر عملیاتی سال 97 به نسبت 96 را سرمایه گذاری نزد بانک عنوان نمود. او افزود سود عملیاتی تلفیقی حدود 47 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است همچنین حاشیه سود عملیاتی از 38 درصد به 44 درصد افزایش یافته است و گروه با افزایش 28 درصدی درآمد های عملیاتی و افزایش 17 درصدی هزینه ها موفق به افزایش 6 درصدی حاشیه سود شده است.

وی درباره برخی برنامه های سال 98 توضیحاتی را ارائه داد که از مهم ترین آن ها می توان به این موارد اشاره کرد: توسعه ماژول کنترل تولید برای پاسخ به نیاز صنعت لوازم خانگی در سال 97 و برنامه عرضه آن را در سال 98, عرضه عمومی ماژول نگهداری و تعمیرات در سال 97 و متناسب سازی آن برای صنایع پتروشیمی و فولاد در سال98, توسعه ماژول جانمایی در انبارداری پیشرفته در سال 97 و برنامه ریزی جهت عرضه این ماژول در سال 98

در پایان همکاران سیستم رای به تقسیم سود 60 تومانی به ازای هر سهم داد.

لازم بذکر است سود سهام سال 97 برای تمامی سهامداران حقیقی و حقوقی از تاریخ 23/3/98 از طریق مراجعه حضوری به تمامی شعب بانک ملت پرداخت خواهد شد.