معیار، معیاری برای سرمایه گذاری های شما

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان شاهرود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان شاهرود( سرود ):                

 

 

 

 

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان شاهرود مورخ 5/3/98 با حضور 56 درصد از سهمامداران برگزار گردید.

در این مجمع سماواتی نماینده سیمان ارومیه، غزالی نماینده سرمایه گذاری تدبیر به عنوان ناظران، دیلمی پور بعنوان حسابرس، سرداری بعنوان نماینده بورس و محمد فتوگرافی بعنوان مدیرعامل شرکت سیمان شاهرود حضور داشتند.

فتوگرافی مدیرعامل شرکت صحبت های ابتدایی خود را با اشاره به تداوم رکود در اقتصاد ایران به ویژه در بخش مسکن و پروژه های عمرانی، رقابت تولید کنندگان، کاهش چشمگیر صادرات بدلیل مشکلات اقتصادی و بانکی و سیاسی کشورهای همسایه و تداوم ارائه تسهیلات گران قیمت بانک ها آغاز کرد که کار را برای واحد های سیمانی سخت کرده است.

ایشان راهکار گذر از این مقطع را جلوگیری از وارد شدن زیان، حفظ  بازار شرکت، کاهش هزینه ها و استفاده از فرصت های پیش رو لازم دانست.

فتوگرافی ضمن اشاره به اینکه صنعت سیمان ایران در حالی سال 97 را با 54.1 میلیون تن فروش سیمان و کاهش 0.2 درصدی نسبت به سال 96 به پایان رساند که در این سال شاهد افزایش 0.2 درصدی تحویل در بازارهای داخلی منجر شد. به گفته او از حدود 5.6 میلیون تن صادرات انواع سیمان به خارج از کشور، 33.058 تن سیمان توسط شرکت سیمان شاهرود یه کشورهای افغانستان، ترکمنستان، روسیه و قزاقستان صادر شد که تقریبا 0.6 درصد کل صادرات سیمان کشور توسط این شرکت صورت گرفته است.

او همچنین در ادامه صحبت هایش میزان عرضه داخلی توسط شرکت های سیمانی را 48.6 میلیون تن در نظر گرفت که سهم شرکت سیمان شاهرود در این بازار 1.089.496 تن است که 2.2 درصد از کل بازار داخلی  را تشکیل می دهد.

فتوگرافی درباره برنامه های آینده شرکت افزود علی رغم راه اندازی کارخانجات جدید تولید سیمان، کاهش تقاضا و عدم رشد مورد نظر در ساخت و ساز و مصرف سیمان موجب عدم تعادل عرضه و تقاضا شده با این حال شرکت توامندی شناسایی مشتریان جدید و حفظ و تقویت بازارهای سنتی خود را دارد و تلاش می کند سهم خود را در بازار حفظ نماید. 

طبق گفته های او بیشترین تحویل سیمان شرکت در استان تهران بوده و پس از آن استان های گلستان، سمنان، خراسان و مازندران را که استان های همجوار شرکت می باشند را  شامل می شود و با توجه به هزینه بالا حمل و نقل در این صنعت، ارسال به سایر استان های کشور و صادرات به خارج از مرزها برای شرکت منفعت ندارد و با توجه به شرایط کنونی کشور ، صادرات سیمان برای شرکت هایی از نظر لجستیکی صرفه اقتصادی دارد که نزدیک مرزها هستند و هزینه حمل پایین تری را نسبت به باقی رقبا می پردارند.ایشان همچنین فروش شرکت برای سال 98 را 153 میلیارد تومان پیش بینی کرد.

در پایان جلسه صورت های مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 97 تصویب شد و به ازای هر سهم 20 تومان سود تقسیم شد.

لازم بذکر است واریز سود به حساب های سهامداران از آبان ماه سال جاری صورت خواهد گرفت.