معیار، معیاری برای سرمایه گذاری های شما

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تولیدی ایران تایر

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تولیدی ایران تایر (پتایر) :                  

 

 

 

 

مجمع گروه تولیدی ایران تایر مورخ 10/4/98 در هتل آکادمی فوتبال با حضور بیش از 70 درصدی سهامداران برگزار گردید. در این مجمع شیرازی به عنوان رئیس مجمع, شورابی مقدم و تکسیبی به عنوان نظار و ملائی مدیرعامل شرکت ایران تایر به عنوان دبیر مجمع حضور یافتند.

به گزارش معیار, ملائی در ابتدا درباره عملکرد مالی شرکت در سال 97 توضیح داد با استناد بر آمار منتشر شده در سایت انجمن صنفی که نشان دهنده کاهش تولید 3 درصدی تولید کل صنعت تایر است, موفق به تولید 19950 تن محصول, رشد 4 درصدی تولید و همچنین کسب 8 درصد از سهم بازار داخلی صنعت تایر شده اند.

ایشان بیان کرد با توجه به شرایط جامعه و رکود در بازار هر آنچه که شرکت بتواند به فروش برساند را تولید می کند و براساس آمار 20 هزار و 471 تن فروش کالا داشته اند و ضمنا هیچ موجودی در انبار ذخیره نیست. او افزود برای سال 98 میزان تولید و فروش را 24 هزار تن طرح ریزی کرده اند که با جهش 20 درصدی نسبت به سال 97 رو به رو خواهد شد. ملایی این افزایش تولید را ناشی از استقرار و تولید دستگاه های پخت جدید دانست که برای سال جاری با خرید یک دستگاه بویلر 25 هزار تنی (پیش پرداخت آن انجام شده) روند تولید شکل صعودی به خود خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت ایران تایر در ادامه به نکاتی اشاره کرد که به شرح زیر می باشد :

  • با توجه به شرایط نابسامان اقتصادی در سال گذشته قیمت مواد اولیه بطور میانگین رشد 42 درصدی داشت و از آنجایی که 70 تا 75 درصد بهای تمام شده مربوط به مواد اولیه است این موضوع بر عملکرد شرکت اثر چشمگیری داشت. برای مثال کائوچو با قیمت کیلویی 10 هزار و 400 تومان عرضه می شد هم اکنون 14000 تومان و نخ کیلیویی 22 هزار تومان در حال حاضر با قیمت 65 هزار تومان عرضه می شود.

  • کاهش میزان ضایعات از 7 درصد به 2.6 درصد و برای سال پیش رو به میزان 2 درصد در حال برنامه ریزی است.

  • در سال مالی 97 نسبت به سال مالی 96 شرکت شاهد رشد 45 درصدی در ارزش فروش شد.

  • حدود 60 50 نمایندگی در شهرهای مختلف به شرکت ایران تایر اضافه شد.

  • 5 درصد فروش شرکت بصورت مستقیم درب کارخانه صورت گرفت.

  • پروژه مهدی شهر سمنان مجوز ساخت و مجوز محیط زیست را در دریافت کرده و بعد از نیمه دوم سال به بهره برداری می رسد (شامل توسعه طرح رادیال می باشد)

در ادامه مجمع تکلیف شد دارایی های مازاد و منقول و غیر منقول واگذار شود تا موانع موجود پیشروی صادرات محصولات برطرف شود.

در نهایت ایران تایر پس از چندین سال که سود تقسیمی نداشت, کل سود محقق شده را تقسیم و به ازای هر سهم 78 تومان سود شناسایی کرد.