معیار، معیاری برای سرمایه گذاری های شما

مجمع عمومی عادی سالیانه گروه صنعتی پاکشو

مجمع عمومی عادی سالیانه گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) :                 

 

مجمع عمومی عادی سالیانه گروه صنعتی پاکشو مورخ 23/4/98 با حضور بیش از 91 درصدی سهامداران در فرهنگسرای اندیشه برگزار گردید که با تقسیم سود 300 تومانی همراه شد.

مجمع به ریاست ذاکریان,گودرزی و موسوی نظار, پرتویی به عنوان دبیر مجمع و عالمی مدیرعامل گروه صنعتی پاکشو تشکیل شد.

به گزارش معیار, عالمی در ابتدای جلسه گزارش هیئت مدیره را به استماع سهامداران رساند و گفت: رکود اقتصادی, چالش های ناشی از تعاملات سیاسی با سایر کشورها و تورم حاکم بر بازار اقتصادی ایران از جمله موارد اثرگذار بر صنعت در سال های گذشته بوده است. با توجه به تنش های سیاسی جدید ایران با برخی از کشورها و به دنبال آن آغاز و استمرار تحریم های آمریکا, نرخ های مواد اولیه و به خصوص نرخ ارز نوسانات شدیدی داشته که این امر باعث افزایش بهای تمام شده محصولات شد. با این حال بخش عمده ای از خریدهای شرکت به صورت وارداتی و ارزی بوده اما از سوی دیگر شرکت دارای فروش صادراتی است بنابراین در صورت تغییر در نرخ برابری ارز نسبت به ریال, این دو عامل همدیگر را تا حدودی خنثی می سازد.

مدیرعامل درخصوص چشم انداز شرکت بیان کرد: شناخته شدن به عنوان یکی از بهترین شرکت های عرضه کننده محصولات در زمینه سلامت, بهداشت و زیبایی در جهان, ورود به جمع 50 شرکت برتر در فهرست IMI 100 ایران و افزایش سهم صادرات در فروش جز چشم اندازهای شرکت است.

ایشان تهدیدات پیش روی صنعت را به شرح زیر دانست :

·         افزایش شدید نرخ ارز

·         اعمال مجدد تحریم های اقتصادی و تجاری شدید

·         افزایش تعرفه های گمرکی و مواد اولیه خارجی

·         عدم اجرای کامل سیستم مالیات بر ارزش افزوده و سیستم مالیاتی کامل در شرکت های کوچک و زیر زمینی

·         رشد کند بازار و افزایش ریسک سرمایه گذاری

·         بالا بودن هزینه تبلیغات رسانه های داخلی در قیاس با تبلیغات جهانی که برخی برندهای تازه وارد از آن بهره می گیرند.

·         توسعه ناکافی و عدم به کارگیری فناوری های نوین در حوزه صنعت شوینده داخلی در مقایسه با تکنولوژی روز دنیا

·         درصد بالای تقسیم سود در مجامع که توسعه در حوزه فناوری را به چالش می کشاند.

عالمی در ادامه جلسه نکاتی را ذکر کرد که به شرح زیر می باشد :

·         شرکت محصولات تولیدی خود را از طریق شرکت های پخش در سراسر ایران به مصرف کنندگان نهایی محصولات عرضه می نماید. لازم بذکر است گروه صنعتی پاکشو مالکیت 15 درصد سهام گروه مدیریت صنعت خرده فروشی کوروش را به عهده دارد.

·         شرکت پاکان پلاستکار, پدیده شیمی جم و خرده فروشی کوروش از مهم ترین شرکت های زیر مجموعه پاکشو می باشد. در حال حاضر افق کوروش در بازار سرمایه حضور چشمگیری دارد.

·         شرکت پدیده شیمی جم برای تامین ایرسافت, صابون رشته ای و چندین مواد اولیه دیگر خریداری شده و میزان مالکیت در این شرکت 34 درصد است.

·         افزایش نرخ مواد شوینده به میزان متوسط 25 20 درصد از نیمه دوم خرداد ماه اعمال شده و تاثیر آن در گزارش 6 ماهه مشهود خواهد بود.

·         برای سال 98 رشد 51 درصدی فروش برآورد می شود. در حال حاضر میزان فروش در 3 ماهه اول سال 98 از میزان پیش بینی هم جلوتر می باشد.

·         درصد مالیات برای شرکت بین 12 11 درصد در نظر گرفته شده است.

·         شرکت برای ادامه فعالیت ها و پروژه های خود برنامه افزایش سرمایه از محل سود انباشته را در دستور کار قرار داده است.

·         سولفات سدیم یکی از مواد اولیه پرکاربرد می باشد که قبلا بصورت واردات انجام می گرفت اما با توجه به افزایش نرخ ارز این ماده از داخل تهیه می شود.

·         مواد اولیه مصرفی مطابق آخرین نرخ های بازار و با پیش بینی شرایط آتی اقتصادی کشور منظور شده است. به طوری که برای مواد اولیه داخلی, 74 درصد افزایش نرخ نسبت به آخرین نرخ های بازار را نشان می دهد.

عالمی در رابطه با طرح های آتی شرکت و همچنین بهره برداری از محصولات جدید مجموعه برای سال 98  به موارد زیر اشاره کرد :

·         وارد کردن شامپوهای تخصصی AVE , شامپو گرین ویتا گلرنگ و به بازار

·         وارد کردن محصولات لباسشویی جنرال HD سافتلن, سفیدکننده های هوم پلاس, قرص ظرفشویی هوم پلاس و   به بازار

·         تصاحب سهم 25 درصدی بازار خمیردندان

·         گسترش شبکه توزیع در اقسا نقاط کشور

·         گسترش فعالیت و افزایش سطح همکاری ها در بازارهای صادراتی

در ادامه جلسه بازرس قانونی به دلیل شفافیت شرکت بندی را ذکر نکرد تا موردی به عنوان ابهام در صورت های مالی برای سهامداران وجود نداشته باشد.

در پایان با موافقت سهامداران صورت های مالی تصویب شد و بنا به پیشنهاد هیئت مدیره گروه صنعتی پاکشو مقرر شد از 4052 ریال سود محقق شده 3000 ریال برای هر سهم توزیع شود.

# مجمع# پاکشو# افزایش# سرمایه# سود# انباشته# افزایش# نرخ# شوینده