معیار، معیاری برای سرمایه گذاری های شما

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه صنعتی بوتان

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه صنعتی بوتان ( لبوتان) :       

 

 

 

 

مجمع گروه صنعتی بوتان مورخ 7/3/98 در ساختمان شرکت بوتان واقع در خیابان هویزه شرقی با حضور 80 درصدی سهامداران برگزار گردید. مجمع با ریاست چنگیزی, سمنانی و عابدی میران به عنوان نظار و غنجی فشکی به عنوان منشی مجمع آغاز به کار کرد. به گزارش معیار, عابدی میران در صحبت های آغازین خود از ماموریت ها و استراتژی های شرکت گفت که افزایش سودآوری , کاهش بهای تمام شده محصولات, تامین منابع و همچنین افزایش فروش محصولات صادراتی و داخلی از جمله آب گرمکن از مهم ترین استراتژی های شرکت است.

ایشان افزود که رشد 35 درصدی در فروش آبگرمکن داخلی و 1 درصدی فروش آبگرمکن صادراتی, رشد 111 درصدی فروش شوفاژ داخلی و 409 درصدی فروش شوفاژ صادراتی, رشد 58 درصدی فروش رادیاتور داخلی و 655 درصدی فروش رادیاتور صادراتی, رشد 79 درصدی فروش قطعات یدکی و سایر محصولات در سال 97 اتفاق افتاده است.

ایشان از چشم اندازهای سال پیش رو پرده برداشت و تصریح کرد به دنبال افزایش سهم بازار شوفاژ, افزایش صادرات آبگرمکن, افزایش سطح بهره وری نهاده های تولیدی و کاهش سطح موجودی های انبار در سال 98 هستند.

غنجی مدیرعامل شرکت در خصوص ریسک های شرکت در سال 98 توضیح داد که نوسانات قیمت فلزات اساسی بطور مشخص فولاد و آلومینیوم, نوسانات نرخ ارز, عدم امکان تامین ارز و همچنین تعرفه های گمرکی از جمله آن هستند.

به گفته وی با توجه به افزایش قیمت مسکن و رکود حاکم بر آن, کاهش تعرفه گمرکی محصولات مشابه وارداتی و افزایش سهم تولیدکنندگان خارجی در بازار داخلی و همچنین افزایش بهای حامل های انرژی از دیگر عمده ریسک های شرکت میباشد.

مدیرعامل در رابطه با روند صادرات محصولات شرکت بوتان بیان کرد شرکت برای سال 98 افزایش سودآوری و صادرات شوفاژ, رادیاتور و آبگرمکن را در دستور کار قرار داده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته برای سال 98 فروش 620 هزار دستگاه آبگرمکن و 260 هزار دستگاه شوفاژ و 64 میلیون پره رادیاتور را مد نظر قرار داده اند.

غنجی با بیان اینکه سرمایه گذاری که بوتان در شرکت چینی کرد انجام داد, با زیان ده بودن شرکت چینی کرد باعث کاهش رشد سرمایه گذاری شد. ضمنا ایشان با امید به خارج شدن این شرکت از زیان افزود در صورتی که این وضعیت ادامه یابد جای نگرانی نیست و از محل ذخیره در نظر گرفته شده جبران خواهد شد.

در پایان جلسه با موافقت سهامداران و هیئت مدیره میزان تقسیم سود 150 ریال شناسایی شد.