معیار، معیاری برای سرمایه گذاری های شما

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آسان پرداخت پرشین

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آسان پرداخت پرشین (آپ) :         

 

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آسان پرداخت پرشین مورخ 23/4/98 در مجموعه فرهنگی و ورزشی تلاش با حضور بیش از 90 درصدی سهامداران برگزار گردید که با تقسیم سود 80 تومانی همراه شد.

مجمع با حضور شهیدی به عنوان رئیس مجمع, گوگانی و نعمتی نظار, جهان شاهلو به عنوان دبیر مجمع و منصوری مدیرعامل شرکت آسان پرداخت پرشین تشکیل شد.

به گزارش معیار, منصوری در ابتدای جلسه گزارشی مختصر از اپلیکیشن آپ را خدمت سهامداران ارائه کرد و گفت: پنج سال از زمانی که آسان پرداخت پرشین اپلیکیشن آپ را به عنوان جایگزینی آسان و مطمئن برای پرداخت USSD معرفی کرد, می گذرد. از سال 1393 تاکنون این اپلیکیشن خدمات و سرویس هایی به کاربران ارائه کرده و حدود 40 میلیون بار توسط کاربران ایرانی نصب شده است (حدود 30 میلیون یوزر فعال). اپلیکیشن آپ در حالی یکه تاز پرداخت موبایلی کشور است که با توجه به خدمات و سرویس هایی که روی این APP ارائه می شود, کامل ترین و کاربردی ترین اپلیکیشن های حوزه خدمات مالی کشور به شمار می رود.

ایشان بیان کرد: بیش از 612 هزار دستگاه کارتخوان آسان پرداخت در سراسر کشور نصب شده است. بانک های کشاورزی, شهر, قرض الحسنه رسالت, دی, گردشگری, توسعه تعاون, سپه و از جمله بانک هایی هستند که درگاه های آسان پرداخت را در نظر گرفته اند.

منصوری در ادامه جلسه به نکاتی اشاره کرد که به شرح زیر می باشد :

·         در خصوص شاخص اثربخشی پایانه های فروشگاهی, شرکت آسان پرداخت با دست یابی به عدد 1.439 برای سال 97 جایگاه دوم را در میان 12 شرکت PSP فعال در شبکه پرداخت کشور به خود اختصاص داده است. این شاخص در سال 96 عدد 1.435 بوده است.

·         تعداد تراکنش موبایلی در سال 97 سهم بازاری بالغ بر 35.69% از مبلغ (رتبه اول) و 31.78% از تعداد (رتبه دوم) و طی پنج سال متوالی رتبه اول در بین PSP ها را کسب نموده است.

·         گزارش ها حاکی از رشد 4 برابری تعداد تراکنش های سال 97 نسبت به سال قبل است.

·         کسب رتبه اول و برترین شرکت کشور در حوزه رایانه و فعالیت های وابسته در رتبه بندی IMI-100 از منظر شاخص فروش برای سومین سال متوالی در سال 97

·         توسعه همکاری با کسب و کارهای آنلاین : گروه اسنپ, ایرانسل, شرکت مخابرات و در سال 97

·         در سال 97 به دلیل افزایش نرخ ارز و قیمت کاغذ شرکت شاهد بالا رفتن قیمت پوز شد که دلیلی شد مجموعه آپ برای سال 98 تمام تمرکزش را معطوف به ورود فضای تجارت الکترونیک کند.

·         در شرایط حاضر شرکت از طریق فرآیند کارت به کارت درآمآمدی بدست نمی آورد ولی با تغییر در وضع تعرفه این فرآیند درآمد افزایش می یابد که به گفته شهیدی صحبت هایی در حال انجام است.

·         دریافت رسید الکترونیکی برای یک سری پوزهای جدید و آپدیت شده فعال است.

·         از مهم ترین برنامه های شرکت برای سال 98 ایجاد سامانه خرید بلیط هواپیما (داخلی و خارجی) داخل اپلیکیشن آپ می باشد که تا 6 ماه آینده اجرایی خواهد شد.

·         تشکیل 2 مگا اپلیکیشن اسنپ و آپ و گسترش همکاری ها با شرکت اسنپ در سال 98

·         تمرکز بر درآمد های شاپرکی در سال 98

·         از دیگر طرح های توسعه ای شرکت راه اندازی هومینگ که مربوط به خرید و فروش مسکن می باشد.

·         شرکت برای سال 98 برنامه افزایش سرمایه در پیش ندارد اما طرح هایی برای اصلاح شرکت و پیشبرد پروژه ها در نظر گرفته است.

·         استقرار تمامی خدمات گروه اینترنتی رز مانند کیف پول اسنپ, اسنپ فود, اسنپ مارکت و بر بستر اپلیکیشن آپ که به مرور در حال پیاده سازی در اپلیکیشن آپ می باشد.

در نهایت پس از تصویب صورت های مالی , بنا به پیشنهاد هیئت مدیره شرکت آسان پرداخت پرشین مقرر شد از 1097 ریال سود محقق شده, 80 تومان معادل 73 درصد برای هر سهم توزیع شود.

# مجمع# آپ# خرید# بلیط# هواپیما# تجارت# الکترونیکی# هومینگ# اسنپ#