معیار، معیاری برای سرمایه گذاری های شما

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مخابرات ایران

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مخابرات ایران (اخابر):

 

 

 

 

 جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مخابرات ایران مورخ 5/3/98 با حضور بیش از 91 درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی برگزار گردید.در ابتدا مجمع مخابرات با حاشیه هایی همراه بود که از جمله آن می توان به حضور دسته جمعی بازنشسته های شرکت مخابرات با پلاکاردهای اعتراضی خود در مجمع اشاره کرد. این بازنشستگان خواستار برآورده شدن مطالبات عقب افتاده و چندین ساله خود بودند و خواهان رسیدگی به آن بودند که اغلب از سایر استان ها خود را به این مجمع رسانده بودند.

پس از آرام کردن اوضاع توسط مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات گزارشی از هیئت مدیره را قرائت کرد که در آن توانسته بودند به برنامه های مورد نظر خود دست یابند.

او شرکت مخابرات را به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های بورسی و معتبر ترین اپراتور مخابراتی کشور با دارا بودن مهم ترین زیرساخت های  ارتباطات ثابت، نقش مهمی در توسعه و شکوفایی اقتصادی کشور دانست.

ایشان معتقد است پیشرفت را بعنوان اصلی ترین مسیر پیش روی شرکت در نظر خواهند گرفت و علی رغم وجود تمام محدودیت های تعرفه ای و درگیر شدن کشور با تحریم های مختلف توسعه عملیاتی شرکت را پیگیری می کند.

توسعه بازار، توسعه سرویس های باندل، تحول در شبکه فناوری و اطلاعات، تسهیل ارائه سرویس به تمام مشترکین در سراسر کشور و بهبود قابل توجه در شاخص NPS  را از دستاورد های قابل ذکر برشمرد.

مدیرعامل مخابرات اضافه کرد در راستای حفظ اصول و تاکید بر ارزش آفرینی حداکثری برای ذی نفعان توانسته به جذب 8.3 میلیون مشترک جدید توسط همراه اول، دایری بیش از 593 هزار تلفن ثابت و ضریب نفوذ 16.29 درصدی خانوار در اینترنت پر سرعت (ADSL) در سال 97 برسد.

ایشان در خصوص بدهی های شرکت مخابرات افزود که توانسته اند برخی از وام ها را با بهره بالا به وام با بهره پایین تر تبدیل و برخی نیز تسویه شد و خاطر نشان کرد مخابرات ایران رتبه یک میزان فروش و درآمد، رتبه سوم ارزش افزوده و رتبه پنجم بالاترین ارزش بازار را دارد.

در ادامه جلسه بازرس قانونی گزارش خود را قرائت کرد و اظهار نظر مشروط را نسبت به صورت های مالی ارائه کرد. مدیر کل مالی در خصوص بند 4 حسابرسی افزود که برای دریافتنی های تجاری و غیر تجاری پس از تایید ذخیره در نظر گرفته خواهد شد و اقلام راکد نیز به زودی برنامه برای مولد سازی آن ریخته خواهد شد.پس از اتمام گزارش بازرس قانونی، صدری مدیرعامل شرکت مخابرات در پاسخ به اعتراضات بازنشستگان بیان داشت تمام تلاش خود را برای حل این مسئله در سال 98 به کار خواهد بست و از بازنشستگان درخواست کرد برای خود نماینده تعیین کنند تا با آن ها در گفت و گو باشد

در پایان جلسه ، مجمع به ازای هرسهم 416 ریال سود نقدی تقسیم کرد.