معیار، معیاری برای سرمایه گذاری های شما

15 پیش بینی بیل گیتس در سال 1999

تاریخ ارسال نوشته: 30 مرداد 1396

در سال 1999، بیل گیتس کتابی با عنوان « بیزینس @ سرعت فکر » نوشت. در این کتاب، بیل گیتس 15 پیش بینی برجسته انجام داد که شاید در آن زمان بسیار شوک برانگیز بوده اند. ولی همانطور که مارکوس کرجونن – دانشجوی بازرگانی- در بلاگ خود بیان کرده، پیش بینی های گیتس به شکل اسرارآمیزی غیبگویانه است. در اینجا به 15 پیش بینی اشاره می کنیم که توسط بیل گیتس و 15 سال پیش انجام شده اند- پیش بینی های بسیار نزدیک به واقعیت!

شماره 1. وب سایت های مقایسۀ قیمت
پیش بینی گیتس: «سرویس های خودکار مقایسۀ قیمت توسعه یافته و به افراد اجازه خواهند داد تا قیمت ها را در چندین وب سایت مقایسه نمایند. کاری که یافتن ارزان ترین محصول در تمامی صنایع را بسیار ساده می سازد.»
چیزی که امروز شاهد آنیم:
شما به راحتی می توانید در گوگل یا آمازون به دنبال محصولی خاص گشته و قیمت های متنوعی بیابید. وب سایت هایی همچون NexTag و PriceGrabber دقیقاً با هدف مقایسۀ قیمت ها ساخته شده اند.

شماره 2. دستگاه های موبایل
پیش بینی گیتس: «مردم ابزارهای کوچکی را با خود حمل خواهند کرد که به آنها اجازه می دهد همواره با دیگران در تماس بوده و کسب و کار الکترونیکی خود را از هر جایی که هستند انجام دهند. آنها خواهند توانست اخبار را چک کنند، پروازهای رزرو شده را ببینید، اطلاعاتی از بازارهای مالی به دست آورند، و تقریباً هر کار دیگری را به کمک این دستگاه ها انجام دهند.»
چیزی که امروز شاهدیم:
اسمارت فون ها و اسمارت واچ ها (ساعت های هوشمند) تمامی این کارها را انجام می دهند!

شماره 3. پرداخت های آنی و تأمین مالی آنلاین، و دریافت خدمات مراقبت سلامت بهتر از طریق وب
پیش بینی گیتس: «مردم از طریق اینترنت صورت حساب هایشان را پرداخت خواهند کرد، امور مالی خود را پایش کرده و با پزشکانشان ارتباط برقرار خواهند کرد.»
چیزی که امروز می بینیم:
تکنولوژی نتوانسته خدمات مراقبت سلامت را آنطور که اوبر حمل و نقل را متحول ساخت تغییر دهد، ولی وب سایت هایی همچون ZocDoc قصد دارند یافتن دکتر و نوبت دهی را ساده تر کنند. استارتاپ هایی همچون One Medical و Forward سعی دارند با ارائۀ عضویت های ماهانه برای خدمات سلامت آنلاین و داده محور، مفهوم مطب پزشکان را دگرگون سازند.
شما اکنون می توانید از وب سایت هایی همچون Lending Club وام گرفته و پرداخت های خود را به سادگی از طریق وب سایت ها و اپلیکیشن هایی همچون PayPal و Venmo انجام دهید.

شماره 4. دستیاران شخصی و اینترنت اشیا
پیش بینی گیتس: «دستیاران شخصی» توسعه خواهند یافت. آنها تمامی دستگاه هایتان را به شیوه ای هوشمندانه متصل و همگام سازی می نمایند و به آنها اجازۀ تبادل داده ها را می دهند- حال چه دستگاه ها در منزل باشند و چه در دفتر کار. دستگاه ایمیل ها و اعلان های شما را چک کرده و اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان خواهد گذاشت. زمانی که به فروشگاه می روید، می توانید دستورالعمل غذایتان را به آن بدهید و بدین ترتیب لیست مورد نیاز اجزای غذا را دریافت نمایید. همچنین خریدها و برنامه هایتان را به اطلاع تمامی دستگاه هایتان خواهد رساند و این اجازه را به آنها خواهد داد تا خود را با کارهای شما تنظیم نمایند.»
آنچه امروز شاهدیم:
اپلیکیشن “Google Now” ، دستیار باهوشی که بر روی دستگاه های موبایل نصب می شود، در حال پیشروی به این سمت است. در این بازه، دستگاه های هوشمندی همچون Nest اطلاعاتی را طبق کارهای روزمرۀ شما گردآوری کرده و به طور خودکار دمای منزل شما را تنظیم می کنند.
همچنین با طیفی از ابزارهای کنترل صدا همچون Echo از شرکت آمازون و Google Home روبروییم که می توانید از آنها بخواهید تا ایمیل هایتان را برایتان بخوانند و یا به هنگام پخت غذا راجع به دستورالعمل آن شما را راهنمایی کنند.

شماره 5. پایش آنلاین منزل
پیش بینی گیتس: «فیدهای ویدئویی پیوسته از منزل شما بسیار معمول خواهد شد. این کار شما را از کسانی که در نبود شما به منزلتان آمده اند آگاه می کند.»
آنچه امروز شاهد هستیم:
گوگل شرکت دراپکم را در سال 2014 به قیمت 555 میلیون دلار خریداری کرد. این شکل سازندۀ دوربین های پایش منازل است. ولی این کار تازه آغاز ماجرا بود – شرکت رینگ دوربین هوشمندی را در زنگ در جاسازی کرده که به کمک آن می توانید ببینید چه کسی پشت در است. حتی دوربین هایی مانند Petcube ساخته شده اند که به شما اجازه می دهند وقتی از منزل دور هستید با کنترل نور لیزر با حیوانات خانگی تان بازی کنید.

شماره 6. رسانه های اجتماعی
پیش بینی گیتس: «وب سایت های خصوصی برای دوستان و خانوادۀ شما بسیار متداول خواهند شد و به شما اجازۀ چت و برنامه ریزی برای رویدادها را خواهند داد.»
آنچه امروز شاهدیم:
دو میلیارد نفر اکنون در حال استفاده از فیس بوک هستند و به کمک آن از احوال دوستان خود باخبر شده و به برنامه ریزی رویدادها می پردازند. علاوه بر فیسبوک، وب سایت های دیگری همچون اسنپ چت، اینستاگرام، واتس اپ، فیس بوک مسنجر و دیگر شبکه های اجتماعی کوچک تر نیز هستند که بیش از پیش این پیش بینی را به منصۀ ظهور می رسانند.

شماره 7. پیشنهادات خودکار
پیش بینی گیتس: «نرم افزاری که می داند شما سفری را رزرو کرده اید و از آن اطلاعات برای پیشنهاد فعالیت هایی در مقصد استفاده می کند. این نرم افزار به پیشنهاد فعالیت ها، تخفیفات، آفرها، و قیمت های پایین تر برای تمامی چیزهایی می پردازد که می خواهید در آنها مشارکت کنید.»
آنچه امروز می بینیم:
وب سایت های مسافرتی همچون Expedia و Kayak پیشنهاداتی را براساس اطلاعات خرید پیشین کاربر ارائه می دهند. گوگل و فیس بوک می توانند مواردی را براساس مکان و علایق کاربر پیشنهاد دهند. ایربنب که به افراد اجازه می دهد تا به جای هتل در منازل اقامت بگزینند، شروع به ارائۀ سفرهای تخصصی در مقصد مسافرت کرده است. بدین ترتیب شما می توانید درست همانند افراد محلی زندگی کنید.

شماره 8. وب سایت های گفتگوهای زندۀ رویدادهای ورزشی
پیش بینی گیتس: «به هنگام تماشای مسابقات ورزشی در تلویزیون، این سرویس ها به شما اجازه می دهند تا راجع به مسابقات آنلاین به بحث و گفتگو پرداخته و وارد مسابقه ای شوید که در آن می توانید به کسی که فکر می کنید برنده خواهد شد رأی بدهید.»
آنچه امروز شاهدیم:
تعدادی از سایت های رسانه های اجتماعی امکان این کار را فراهم آورده اند- حتی برخی از آنها گیم ها را نیز تحت پوشش دارند. همچنین می توانید بلادرنگ کامنت هایی در وب سایت های ورزشی همچون ESPN قرار دهید.

شماره 9. تبلیغات هوشمندانه
پیش بینی گیتس: «دستگاه ها از تبلیغات هوشمندانه بهره خواهند جست. آنها از روندهای خرید شما خواهند آموخت و بر طبق آن تبلیغاتی را نمایش خواهند داد که مطابق با ترجیحات شما هستند.»
آنچه امروز شاهدیم:
کافی است به تبلیغاتی که در فیس بوک یا گوگل می بینید توجه کنید- غالب سرویس های تبلیغات آنلاین دارای این قابلیت هستند که در آن تبلیغ کننده می توانند کاربران را براساس تاریخچۀ کلیک ها، علایق و الگوهای خرید مورد هدف قرار دهد.

شماره 10. لینک به وب سایت ها در طی برنامه های تلوزیوینی
پیش بینی گیتس: «برنامه های تلویزیونی شامل لینک هایی به وب سایت ها و محتواهای مرتبط خواهند بود که مکمل برنامه های در حال پخش هستند».
آنچه امروز شاهدیم:
تقریباً هر آگهی این روزها دارای نوشتۀ راهنمایی است که از بیننده می خواهد تا به وی سایت خاصی برود، کسب و کار را در توئیتر دنبال کند، و یا کد QR را اسکن کند تا بدان وسیله آن را در اسنپ چت دنبال کند. این روزها کمتر برنامه ای را می توان دید که هیچ وب سایتی به آن لینک نشده باشد.

شماره 11: انجمن های بحث آنلاین
پیش بینی گیتس: «ساکنین شهرها و کشورها خواهند توانست گفتمان های اینترنت محوری راجع به مسائلی داشته باشند که آنها را متأثر می سازد، مسائلی از قبیل سیاست محلی، برنامه ریزی شهری و یا ایمنی.»
آنچه امروز شاهدیم:
اغلب وب سایت های خبری دارای بخش های کامنت گذاری هستند که اشخاص در آنها می توانند بحث های زنده ای داشته باشند. بسیاری از سایت ها نیز دارای فروم هایی هستند که افراد در آنها می توانند سؤالات خاصی را پرسیده یا به آنها پاسخ دهند. توئیتر و فیس بوک در انقلاب های سیاسی مصر، لیبی، و تونس و همچنین جنبش «جان سیاه پوستان مهم است» در آمریکا نقش بسزایی ایفا کردند.

شماره 12. وب سایت های آنلاین علاقه محور
پیش بینی گیتس: «اجتماعات آنلاین تحت تأثیر مکان جغرافیایی شما نبوده و به علایق شما بستگی می یابند.»
آنچه امروز شاهدیم:
انواع سایت های خبری و اجتماعات آنلاین بر موضوعات واحدی تمرکز دارند. بسیاری از سایت های خبری گسترش یافته و ستون های مجزایی را شامل می شوند و بدین ترتیب یک موضوع مشخص را به شکل عمیق تری پوشش می دهند. Reddit یک مثال عالی از وب سایتی است که به چندین زیرگروه یا “Subreddit” تقسیم شده که به جای تمرکز بر اینکه چه کسانی را می شناسید و یا کجا هستید، بر روی علایقتان تمرکز می کند.

شماره 13. نرم افزار مدیریت پروژه
پیش بینی گیتس: «مدیران پروژه ای که به دنبال جمع کردن یک تیم هستند می توانند آنلاین شده، پروژه را شرح داده و بدین ترتیب پیشنهاداتی از اشخاص در دسترس دریافت کنند که با نیازهای آنها همخوانی دارند.
آنچه امروز می بینیم:
میلیون ها نرم افزار جریان کار در محیط بنگاه ها در حال دگرگون سازی شیوۀ استخدام، تشکیل تیم و تخصیص کار به دیگران هستند.

شماره 14. استخدام آنلاین
پیش بینی گیتس: «به طور مشابه، افرادِ کارجو خواهند توانست فرصت های استخدام آنلاین را با اعلام علاقمندی ها، نیازها، و مهارت های تخصصی شان بیابند.»
آنچه امروز شاهدیم:
وب سایت هایی همچون لیکند این به کاربران اجازه می دهند تا رزومه های خود را آپلود کرده و شغل هایی براساس علایق و نیازهایشان بیابند. استخدام کنندگان نیز می توانند براساس مهارت های تخصصی به جستجو بپردازند.

شماره 15. نرم افزار انجمن کسب و کار
«شرکت ها در آینده خواهند توانست به مناقصۀ مشاغل بپردازند، حال چه به دنبال پروژه ساختمانی باشند یا تولید فیلم و یا کمپین تبلیغاتی. این کار هم برای شرکت های بزرگی که به دنبال برون سپاری کاری هستند که معمولاً خودشان انجام نمی دهند اثربخش است و هم برای کسب و کارهایی که به دنبال مشتریان جدید هستند و نیز شرکت هایی که تأمین کننده ای برای خدمات گفته شده ندارند.»
آنچه امروز شاهدیم:
اغلب نرم افزارهای شرکتی بر روی جنبه های اجتماعی متمرکزند تا کاربران بتوانند به کسب و کارهای دیگر دسترسی یافته و گفتگویی را آغاز کنند که می تواند پروژه های بزرگتری را مستقیماً در اپلیکیشن های آنها به ارمغان آورد. این اقتصاد به اصطلاح گیگی با وب سایت هایی همچون Ubwork به کسب و کارهای بزرگ اجازه می دهد تا با طراحان، نویسندگان و مهندسین فریلنس ارتباط برقرار کرده و کارهایی را که خواهان برونسپاری آنها هستند انجام دهند.

منبع :
http://www.businessinsider.com/

مطالب تصادفی

گزارش معاملات بورس کالای فلزات هفته منتهی به 26 شهریور 97

گزارش معاملات بورس کالای فلزات هفته گذشته به شرح زیر است:  این پست فقط برای اعضایی که اشتراک خریداری کرده...

گزارش معاملات بورس فرآورده های نفتی هفته منتهی به 26 شهریور 97

گزارش معاملات بورس فرآورده های نفتی هفته گذشته به شرح زیر است :این پست فقط برای اعضایی که اشتراک خریداری...

گزارش معاملات بورس کالا و انرژی هفته منتهی به 26 شهریور 97

گزارش معاملات بورس کالا و انرژی هفته گذشته به شرح زیر است:  این پست فقط برای اعضایی که اشتراک خریداری...

آمار معاملات آتی زعفران 27 شهریور 1397

آمار معاملات آتی زعفران 27 شهریور 1397برای دسترسی به این پست، شما باید این بسته را خرید کنید آتی سکه...